گذاشتن پسورد بر روی ماشین مجازی

نرم افزار VMware Workstation امکاناتی را در اختیار میگذارد تا بر روی ماشین های مجازی خود پسورد بگذارید و فعال نمودن این گزینه به شما اجازه می دهد تا برای هرگونه تغییر در تنظیمات ماشین مجازی از شما درخواست رمز عبور شود و اگر پسورد را فراموش کنید و یا کسی بخواهید از ماشین مجازی استفاده کند و پسورد را نداند نمیتواند آن را روشن و یا تغییراتی ایجاد کند.
کافیست بر روی ماشین مجازی مورد نظر کلیک راست کنید گزینه ی Setting را انتخاب و وارد تب Option شوید و از بین گزینه های موجود گزینه ی Access Control را کلیک کنید.

password-vm-1

در همین پنجره بر رو ی دکمه ی Encrypt کلیک کنید و در کادر اولی پسورد خود را وارد کنید و در کادر دوم هم تکرار پسورد خود را دوباره وارد کنید.

password-vm-2

پست های مرتبط

برای تغییر پسورد خود کافیست از همین پنجره گزینه Change Password را انتخاب کنید در پنجره باز شده در کادر اول پسورد فعلی یا همان پسورد قبلی را وارد کنید و در کادر دوم و سوم پسورد جدید خود را وارد کنید.
اگر خواستید دیگر ماشین مجازی تان پسورد نداشته باشد کافیست از همین پنجره بر روی گزینه ی Remove Encryption کلیک کنید و پسورد فعلی تان را وارد کنید.

password-vm-3

برای اینکه مطمئن شوید که پسوردی که گذاشتید به خوبی کار میکند کافیست پنجره فعال ماشین مجازی خود را ببندید و دوباره بر روی آن کلیک کنیم و وقتی کلیک کنیم کادری در صفحه باز می شود تا زمانی که پسورد را به درستی وارد نکنیم ماشین مجازی به درستی کار نخواهد کرد.
password-vm-4

 

 

 

مقاله مرتبط:

– انتقال فایل ها به درون ماشین مجازی با استفاده از Share Folder – قسمت پنجم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.