VMWareVmware Workstationمجازی سازی

خروجی گرفتن از ماشین مجازی با فرمت OVF

اگر بخواهیم یک نسخه از ماشین مجازی را  با تمام تغییراتی که در آن ایجاد کرده ایم و حتی تمام نرم افزارهایی  که در آن نصب کرده ایم به یک کامپیوتر دیگر انتقال دهیم، کافیست در ابتدا ماشین مجازی را خاموش کنیم بعد از منوی File >> Export OVF  را انتخاب کنیم.

ovf

یک پنجره باز می شود که باید محل ذخیره سازی فایل را مشخص کنید و در آخر بر رو دکمه ی Save  کلیک کنید، سپس چند دقیقه بنا به حجم سیستم مجازی خود صبر کنید.
فایل با فرمت OVF ذخیره می شود در واقع فرمت OVF مخفف Open Virtualization Format می باشد که یک پلتفرم مستقل، کارآمد، توسعه پذیر و توزیع شده برای ماشین های مجازی می باشد و مختص نرم افزار VMware نمیباشد، با استفاده از این فرمت شما می توانید از ماشین های مجازی خود در برنامه های دیگر همچون Oracle Virtual Box, Hyper-v, Parallels خروجی بگیرید و وارد برنامه VMware workstation کنید و یا بالعکس.

بعد از اینکه از ماشین مجازی تان خروجی گرفتید فایل خروجی که با فرمت OVF می باشد را به کامپیوتر دیگری منتقل کنید و یا برای وارد کردن ماشین مجازی به برنامه VMware workstation کافیست از منوی File >> Open  را انتخاب کنید و فایل OVF مورد نظر را انتخاب کنید تا ماشین مجازی در برنامه VMware Workstation شروع به کار کند.

 

 

۰ ۰ رای دادن
رای دادن به مقاله
برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اشاره به موضوع
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن