آموزش نرم افزار DameWare – قسمت اول

4

آموزش اتصال به کلاینت ها از طریق برنامه DameWare

برای اتصال به کلاینت های از طریق نرم افزار DameWare ابتدا نرم افزار را اجرا کنید و از قسمت تولبار برنامه گزینه remote Connect را انتخاب کنید یا با استفاده از کلیدهای ترکیبی CTRL + O را فشار دهید.

dameware-1
در پنجره باز شده باید اطلاعات کلاینت مورد نظر را وارد کنید، که این اطلاعات شامل نام کاربری و پسورد و … می باشد.
در قسمت سمت راست پنجره می توانید بر اساس نوع شبکه ای که دارید کلاینت خود را انتخاب کنید اگر در شبکه خود از دومین استفاده می کنید می توانید برای لیست کلاینت ها از قسمت Active Directory Computer استفاده کنید اما اگر در شبکه WORKGROUP از این نرم افزار می خواهید استفاده کنیدمی کنید از لیست Microsoft Windows Network را انتخاب کنید و زیر مجموعه آن WORKGROUP را انتخاب کنید و در لیست باز شده کلاینت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
نکته: در کادر Host می توانید IP کلاینت یا نام کلاینت را هم وارد کنید که دیگر نیازی به انتخاب آن از لیست سمت راست  نباشد.
در قسمت Alias هم می توانید یک نام را برای کلاینت مورد نظر وارد کنید.

dameware-2
در سمت چپ پنجره هم در کادر Use ID نام کاربری کلاینت را وارد کنید و در قسمت Password هم پسورد را وارد کنید تا اجازه دسترسی به کلاینت را داشته باشید.
در سمت پایین پنجره باید نوع پروتکل خود را برای اتصال به کلاینت را مشخص کنید که در این سناریو ما از پروتکل خود برنامه برای Remote زدن استفاده می کنیم  پس بر روی حالت Use MRC Viewer قرار دهید( بصورت پیش فرض بر روی همین حالت قرار گرفته است)
برای اتصال کافیست از قسمت تولبار پنجره گزینه Connect را انتخاب کنید.

نکته: اگر شما از پروتکل برنامه استفاده کنید حتما یک ایجنت (نرم افزاری که ارتباط کلاینت با سرور را برقرار می کند) بصورت خودکار بر روی کلاینت نصب خواهد شد و دیگر نیازی نیست بر روی کلاینت برنامه یا سرویسی را بصورت دستی نصب کنید.
زمانی که برای اولین بار بخواهید به کلاینت متصل شوید با یک خطا مواجه می شوید که باید سرویس DameWare Mini Remote Services بر روی کلاینت نصب شده باشد که با کلیک بر روی OK بصورت خودکار سرویس بر روی کلاینت نصب می شود و در اتصال های بعدی این پیغام به شما نمایش داده نمی شود، کافیست بر روی Ok کلیک کنید تا سرویس مورد نظر نصب شود.

dameware-3

بعد از چند لحظه به کلاینت مورد نظر متصل شدید و صفحه دسکتاپ را مشاهده می کنید و می توانید با سیستم مقابل همانند اینکه پشت سیستم نشسته اید کار کنید.

dameware-4

می توانید از ویدیو زیر هم استفاده کنید.

مطالب مرتبط
4 نظرات
 1. مهران می گوید

  سلام
  هنگام اتصال از نام کاربری و رمز عبور ایراد میگیره در حالی که هم نام کاربری هم رمز عبور درسته

  1. علی کارآگاه می گوید

   سلام
   گزینه Use current logon credentials را بزنید دیگه لازم به وارد کردم نام کاربری و رمز عبور نمی باشد

 2. فرامرز می گوید

  با سلام و خسته نباشید

  اگه بخام رو سیستم کسی ریموت بشم بدون اینکه اون کلاینت بفهمه باید چکار کنم

  1. علی کارآگاه می گوید

   سلام
   از نرم افزار Network LookOut Administrator استفاده کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.