VMWareVmware Workstationمجازی سازی

پنل تحت وب WSX برای VMware Workstation

یکی دیگر از راه های مدیریت ماشین های مجازی در برنامه VMware workstation پنل تحت وب WSX می باشد که می توانید از طریق مرورگر خود ماشین های مجازی را مدیریت کنید.
WSX که بصورت رایگان عرضه شده است اما برای استفاده از آن بایستی VMware Workstation را نصب کنید که توسط آن می توانید به ماشین های مجازی ساخته شده دسترسی داشته باشید امکاناتی از قبیل روشن/خاموش و یا از حالت Suspend خارج نمایید و کار کردن با خود ماشین مجازی و  دیگر نیاز نیست برای کنترل ماشین های مجازی به سیستم میزبان VNC/RDP بزنید، توسط WSX حتی می توانید به VMware ESXI متصل شوید و آن ها را مدیریت کنید.

این پنل برای هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس سازگار است، برای دانلود برنامه از لینک زیر می توانید استفاده کنید یا اینکه در سایت VMware ثبت نام کنید و از خود سایت اقدام به دانلود کنید.
لینک دانلود

نصب آن به آسانی انجام می شود و در هنگام نصب در رابطه با پورت نرم افزار از شما سوال خواهد شد و بصورت پیش فرض WSX روی پورت ۸۸۸۸ تنظیم شده است.

WSX
بعد از نصب کافیست مرورگر خود را اجرا کنید و آدرس IP سیستم را به همراه پورت ۸۸۸۸ وارد کنید تا به پنل مدیریتی WSX وارد شوید:

۱۹۲.۱۶۸.۱۰.۳۲:۸۸۸۸
بجای عدد ۱۹۲.۱۶۸.۱۰.۳۲ باید IP سیستم را وارد کنید.

بعد وارد شدن به پنل مدیریتی از شما در خواست نام کاربری و پسورد می نماید که اطلاعات کاربری سیستم حساب خود را وارد کنید.

WSX
برای اینکه بتوانید از ماشین های مجازی درون WSX استفاده کنید باید ماشین های مجازی ساخته شده در برنامه VMware را به بر روی حالت Share قرار دهید برای این کار از برنامه VMware Workstation بر روی ماشین مجازی کلیک راست از منو Manage گزینه Share را انتخاب کنید.

WSX در پنجره باز شده بر روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعد انتقال داده شوید.

WSX
در مرحله بعدی می توانید مشخص کنید خود ماشین کاملا انتقال داده شود به بخش Share VMs یا یک Clone از ماشین گرفته شود و Clone ایجاد شده از ماشین به قسمت Share VMs انتقال داده شود.
_ گزینه Move the virtual machine انتقال ماشین مجازی به بخش Share VMs
_ گزینه Make a full clone of the virtual  گرفتن Clone از ماشین مجازی و انتقال Clone به بخش Share VMs

WSX
بر روی Finish  کلیک کنید کمی صبر کنید تا عملیات انتقال انجام شود و در آخر اگر به درستی انتقال داده شود تمام گزینه تیک باید خورده باشد.

WSX

حالا برای مدیریت ماشین مجازی از طریق پنل WSX بر روی Shared VMs کلیک کنید و IP سیستم را وارد کنید بعد باید نام کاربری و پسورد سیستمی که به آن متصل شده اید را وارد کنید اگر که سیستم خودتان باشد همان نام کاربری و پسورد سیستم فعلی خودتان وارد کنید.
بعد از آن می توانید با ماشین های مجازی که بصورت Share شده باشد کار کنید.

WSX

 

۵ ۲ رای دادن
رای دادن به مقاله

نوشته های مشابه

اشتراک در
اشاره به موضوع
guest
2 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین نظرات با تعداد رای بالا
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

سلام
فایل نصب رو از کجا میشه دانلود کرد
ممنون

دکمه بازگشت به بالا

جدیدترین مطالب در تلگرام
TechTik@