َAdminer به جای phpMyAdmin در Elastix

نرم افزارهای تحت وب زیادی برای مدیریت دیتابیس MySQL وجود دارند. برای مثال مشهورترین این ابزارهاphpMyAdmin است. علی رغم همه قابلیت های مناسبی که phpMyAdmin برای مدیریت تحت وب دیتابیس های MySQL در اختیار می گذارد اما تنها انتخاب موجود نیست. امروز ابزار مشابهی را برای اولین بار در وب فارسی جهت جایگزینی با phpMyAdmin معرفی خواهیم کرد. این ابزار Adminer نام دارد.

شاید جذاب ترین امکان ابزار Adminer قابلیت استفاده بدون نیاز به نصب است. درواقع برای استفاده از آن تنها کافی است یک فایل حدود ۵۰۰ کیلوبایتی را در فولدر Root وب سرور کپی کنید.  در این مقاله نحوه استفاده از Adminer بر روی سیستم عامل CentOS ای که میزبان نرم افزار مرکز تلفنی Elastix است ، جهت مدیریت پایگاه داده آن آموزش داده خواهد شد.

ابتدا از وب سایت Adminer فایل PHP مربوط به آن را دانلود کنید.

حال با استفاده از نرم افزار WinSCP به سرور Elastix متصل شوید. برای این کار پس از دانلود WinSCP از این آدرس ، نرم افزار را اجرا نمایید.

در پنجره لاگین با وارد نمودن نام کاربری ، کلمه عبور و آدرس سرور Elastix به آن متصل شوید.

پست های مرتبط

Adminer 1وارد مسیر /var/www/html شوید. فایل Adminer.php را که از وب سایت آن دانلود کرده بودید در این مسیر کپی نمایید.

نصب Adminer  تمام شد !!!

Browser خود را باز کنید و IP سرور Elastix را به صورت URL/Adminer.php وارد نمایید. ( به جای URL آدرس دامینی یا IP سرور را وارد نمایید )

کافی ست نام کاربری و پسورد دیتابیس MySQL خود را وارد نمایید تا از طریق رابط کاربری Adminer به دیتابیس متصل شوید. با استفاده از Adminer می توانید تغییرات بسیاری را بر روی دیتابیس اعمال کنید که جالب است بدانید بسیاری از آن ها در phpMyAdmin امکان پذیر نیست.

لیست قابلیت های اضافه Adminer را در مقایسه با phpMyAdmin می توانید در این لینک مشاهده نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.