رفع پیغام خطای Certificate در هنگام اتصال به هاست از طریق VMware vCLI

0

از نسخه 6 به بعد VMware زمانی که vCLI را بر روی Windows نصب می کنید و قصد   اجرای دستور ESXCLI را  در هاست یا vCenter داشته باشید ممکن است با پیغام خطایی مانند پیغام (

[highlight bgcolor=”#b5e0fd”]Connect to w2-server42.mydomain.com failed. Server SHA-1 thumbprint 5D:01:06:63:55:9D:DF:FF:38:81:6E:2C:FA:71:BC:63:82:C5:16:51 <not trusted>[/highlight]

) مواجه شوید.

در واقع از vSphere 6.0 به بعد ESXCLI نیاز دارد که یک Trust relationship بین سیستمی که ESXCLI vCLI بر روی آن اجرا می شود و vCenter Server یا ESXi host مقصد وجود داشته باشد. در زمانی که این Trust Relationship ایجاد نگردیده باشد با این پیغام خطا مواجه خواهید شد. برای حل این مشکل راه حل های بسیاری وجود دارد که من در اینجا یکی از ساده ترین آن ها را توضیح خواهم داد. راه حلی که به آن می پردازیم استفاده از Credential Store می باشد.

شما می تونید از طریق credstore-admin که در vCLI موجود است ، Credential Store خود را مدیریت نمایید. Credential Store اطلاعات متفاوت را برای حساب های کاربری شما در خود نگه داری می کند که در زمان کار با vCLI مجبور نباشید هربار اطلاعات Login را وارد نمایید. credstore-admin در مسیر /Perl/apps/general قرار دارد. ( در دایرکتوری نصب vCLI )

در این روش ما قصد داریم که thumbprint مربوط به سرور را در Credential Store اضافه نماییم . برای انجام آن ابتدا  vSphere CLI را اجرا نمایید. با دستور cd وارد دایرکتوری credstore-admin شوید.

cd \Perl\apps\general

connect-to-server-failed-sha-1-thumbprint-1

اکنون در دو مرحله می بایست اطلاعات لاگین را مشخص نماییم. در مرحله اول نام کاربری و پسورد و در مرحله دوم thumbprint سرور را اضافه می کنیم. جهت اضافه نمودن نام کاربری و پسورد از دستور زیر استفاده می شود.

Credstore_admin.pl –server <esxi_HOSTNAME_OR_IP> –username <user> password <pwd>

حال thumbprint سرور را ( که در  پیغام خطا مشخص است ) اضافه می نماییم.

Credstore_admin.pl –server <target-server> –thumbprint <thumbprint>

connect-to-server-failed-sha-1-thumbprint-2

 

با انجام این کار پیغام خطا رفع می شود و می توانید به راحتی ESXCLI را بر روی سرور مقصد اجرا کنید.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت جدیدترین مطالب در تلگرام TechTik@