VMware Service Platform Controller یا PSC چیست؟

0

VMware Platform Services Controller یا PSC یک سرویس در vSphere 6 به بعد است که وظیفه مدیریت کارکردهای امنیت زیرساخت را بر عهده دارد. منظور از کارکردهای امنیت زیرساخت یا Infrastructure Security Functions بخش هایی مانند vCenter Single Sign-On ، Licensing ، مدیریت Certificate ها یا Certificate Management و Server Reservation است.
در واقع این PSC است که باعث می شود VMware Administrators ها بتوانند از یک کنسول مرکزی و تنها با استفاده از یک Appliance یا ماشین مجازی ویندوزی به مدیریت سرویس های زیرساخت مجازی بپردازند.
VMware Platform Services Controller همچنین یک سرویس توزیع شده است که قادر به Replicate یا تکرار اطلاعاتی نظیر License ها ، Permission ها و Role ها ، میان سایر PSC ها می باشد.

سازگاری با Local Load Balancing

در حال حاضر حداکثر تعداد PSC که می تواند در یک vSphere Domain وجود داشته باشد ، ۸ عدد تعیین شده است. همچنین High-Availability جهت Platform Services Controller از طریق تکنولوژی های Local Load Balancing نظیر HA و FT قابل تامین است.

کامپوننت های PSC

در vSphere 6 کامپوننت های زیر بر روی PSC نصب می شوند.

VMware Appliance Management Service (only in appliance-based PSC)

VMware License Service

VMware Component Manager

VMware Identity Management Service

VMware HTTP Reverse Proxy

VMware Service Control Agent

VMware Security Token Service

VMware Common Logging Service

VMware Syslog Health Service

VMware Authentication Framework

VMware Certificate Service

VMware Directory Service

معماری PSC

بهتر است بدانیم که PSC همان جزئی است که شرکت VMware در کنفرانس VMWorld 2014 در شهر سان فرانسیسکو از آن با عنوان Infrastructure Controller برای معرفی تغییرات vSphere 6 که یک سال بعد عرضه شد ، نام برد.
شرکت VMware پیشنهاد می کند که در محیط های کوچک که کم تر از ۸ وی سنتر داشته باشید ، PSC را بر روی vCenter نصب نمایید. در غیر این صورت برای PSC یک سرور جدا در نظر گرفته و vCenter ها را به آن متصل نمایید.
به روش نصب vCenter به همراه PSC بر روی یک سرور در اصطلاح Embedded Platform Services Controller می گویند. پیش از این در مقاله نصب VCSA نسخه ۶.۵ این روش را توضیح داده بودیم. روش نصب به صورت جدا از vCenter نیز External Platform Services Controller نام دارد.
اگر این مقاله برای شما مفید است ، لطفا آن را با دوستان تان در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.