MCSEمایکروسافت

غیرفعال سازی نمایش Server Manager در هنگام لاگین از طریق Group Policy

برای بسیاری از ادمین های مایکروسافتی ، نمایش پنجره Server Manager در زمان لاگین به ویندوز  آزاردهنده و برای برخی سودمند است. اگر شما جز دسته ای هستید که هیچ گاه دوست ندارید ، این پنجره به صورت خودکار بر روی سرورهای مختلف سازمان برای شما نمایش داده شود ، این آموزش را بخوانید.

Do not display Server Manager

مانند بیشتر پیکربندی های ممکن در محیط های مایکروسافتی ، برای غیر فعال سازی این گزینه نیز در Group Policy گزینه ای وجود دارد.

کافی است در Domain Controller سازمان وارد Administrative Tools شوید. کنسول Group Policy Management را اجرا نمایید.

شاخه Forest و سپس شاخه Domain را گسترش دهید. یک GPO به Organization Unit ای که سرور های مورد نظرتان در درون آن قرار دارند لینک کنید و با راست کلیک و انتخاب گزینه Edit وارد محیط ویرایش آن شوید.

اکنون از Computer Configuration قسمت Administrative Templates و سپس System و در نهایت Server Manager را مطابق با تصویر زیر باز کنید.

GPO_Server_Manager 1

بر روی Setting با نام Do not display Server Manager automatically at logon کلیک دوبل نمایید.

GPO_Server_Manager 1

گزینه Enable را فعال و بر روی Ok کلیک کنید.

از این پس در هنگام لاگین به ویندوزهای سروری که این پالیسی بر روی آن ها اعمال می گردد شاهد باز شدن پنجره Windows Manager نخواهید بود.

یادآوری می کنم که اعمال همه تنظیماتی که در گروپ پالیسی انجام می گردد با اجرای دستور gpupdate /force تسریع می شوند.

 

۰ ۰ رای دادن
رای دادن به مقاله
انتشار RemoteApp Programs در RDS

نوید داریا

Experienced IT Specialist with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Skilled in VMware ESX, Domain Name System (DNS), DHCP, VoIP, Veeam Backup Solutions, Adobe Connect, Servers, and Data Center. Strong operations professional graduated from Amirkabir University of Applied Sciences and Technology. Now I am studying Informatics at Vienna University
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین نظرات با تعداد رای بالا
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
hasan
hasan
6 سال پیش

مردم آزار ترین پنجره هر ITman همینه

دکمه بازگشت به بالا