نرم افزارنرم افزار های تخصصی

معرفی نرم افزار مدیریت جامع و یکپارچه شبکه MobaXterm

نرم افزار MobaXterm محصول موباتک جعبه ابزاری مدیریتی برای کنترل و اعمال دستورات نظارتی و کنترلی در یک یا چند سیستم از راه دور است. این محصول راه کارهای از راه دور و بسیار کاربردی را برای برنامه نویسان ، طراحان وب ، کارشناسان فناوری اطلاعات و شبکه و هر کاربری که بخواهد از راه دور دسترسی به سرورها و سیستم های تحت شبکه و وب داشته باشند، ارائه می کند. تمامی این ابزارها (SSH,RDP,X11,SFTP,FTP,Telnet,Rlogin,…) در یک نرم افزار نصبی قابل حمل قابل استفاده اند. همچنین برخی از افزونه ها می توانند برای اضافه کردن توابع بعنوان کامندهای Unix (bach,ls,cat,sed,grep,awk,rsync,…) استفاده شوند.

از سایر ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان انجام امور کاربری، مشاهده تصاویر، متن و کد در سیستم های ویندوز و UNIX از طریق خط فرمان

نظارت ، مدیریت و کنترل یک یا چند سیستم متصل به شبکه بصورت جداگانه و یا همزمان

ارتباط با سرورها و تجهیزات توسط پروتکل های ریموت از راه دور

رایگان و بدون محدودیت بودن کار با نرم افزار و تعداد Session های کافی

کنترل سیستم های ویندوزی و اجرای دستورات یونیکس و لینوکس

باز بودن و انتقال اطلاعات بین چند Session ریموت بصورت همزمان اشاره کرد.

برای مشاهده دمو کارکرد نرم افزار MobaXterm کلیک کنید.

این نرم افزار در نسخه های Home Edition ، Personal Edition و Professional Edition ارائه شده است که با توجه به نیاز و با توجه به محدودیت ها و امکانات مشخص شده برای هر نسخه می توانید انتخاب کنید. نسخه Home Edition رایگان بوده و با وجود محدودیت ۱۲ نشست همزمان و محدودیت های مختلف برای پروتکل های دسترسی برای شروع به کار با این نرم افزار شرایط مناسبی دارد. می توانید با توجه به این محدودیت ها جهت دانلود به سایت های معتبر ایرانی مراجعه کنید.

پس از دانلود و نصب MobaXterm و ورود به نرم افزار، در تب Session می توان یک یا چند ارتباط ریموت با توجه به نسخه نرم افزار توسط پروتکل های مختلف از قبیل SSH ، Telnet ، RSH ، Xdmcp ، RDP ، VNC ، FTP ، SFTP و… به آدرس و پورت مورد نظر بهمراه تنظیمات لازم ایجاد کرد.

در تب Sessions می توان نشست های ایجاد شده را ذخیره و دسته بندی نمود به این صورت که برحسب پروتکل و ماهیت نشست ها کاملا امکان شخصی سازی لیست نشست ها امکان پذیر است.

همچنین می توان تنظیمات مورد نیاز را جهت کار با نرم افزار ایجاد کرد تا در کارایی وظایف و رابط کاربری نرم افزار بهبود و شخصی سازی ایجاد شود.

بعنوان مثال با تنظیم یک Master Password جهت حفظ امنیت کارکرد با نرم افزار و ذخیره پسووردهای احراز هویت در هر Session برای کارکرد سریع تر و راحت تر می توان Password ها را در نرم افزار مدیریت کرد.

با ورود به بخش Settings و گزینه MobaXterm Passwords settings می توان لیست اطلاعات احراز هویت های ذخیره شده را مشاهده کرد. در ابتدا جهت حفظ محرمانگی و امنیت پسووردها و احراز هویت بر روی دستگاه های ریموت شده یک Master Password امن و مناسب ایجاد کنید.

در ادامه و مطلبی دیگر به معرفی کاملتر تنظیمات و کارکردهای نرم افزار همچنین ابزارهای آن خواهیم پرداخت، استفاده از معرفی این نرم افزار کاربری را به دوستان خود پیشنهاد کنید.

۳ ۴ رای دادن
رای دادن به مقاله
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
دکمه بازگشت به بالا