مایکروسافتمجازی سازی

مفاهیم اولیه ساخت ماشین مجازی در Microsoft Azure

به عنوان یک متخصص در زمینه تکنولوژی ، ممکن است در زمینه خاص تجربه زیادی داشته باشید. برای مثال ممکن است که شما در زمینه Storage فعال هستید یا اینکه تمرکز شما بر روی امنیت است. به عنوان یک دانشجو نیز شما در حال کسب تجربه های تازه هستید. بنابراین به منظور نیل به اهداف متفاوتی ممکن است مجبور شوید که از خدمات حرفه ای Cloud در دنیا استفاده کنید. این سری از مقاله های تک تیک راهنمای گام به گام شما جهت استفاده از Microsoft Azure به عنوان یکی از پرچم داران صنعت Cloud است. متاسفانه رسالت تک تیک آموزش روش های دور زدن تحریم های در جهت استفاده از این سرویس نیست. ما در اینجا سعی داریم که محتوای فارسی را فراهم آوریم که کمک حال کسانی باشد که به هر نحو نوانسته اند از سرویس Microsoft Azure بهره مند شوند و تنها به توضیح روش های گام به گام و موارد فنی این پلت فرم می پردازیم.

در Microsoft Azure این امکان وجود دارد که ماشین های مجازی لینوکس یا ویندوز را ایجاد نمایید. چه مواردی را می توانیم جهت استفاده از ماشین مجازی تعیین نماییم ؟

Size ماشین مجازی

شما باید اندازه متغیرهای مختلفی نظیر سرعت پردازنده ، میزان حافظه ( RAM ) ، مقدار اولیه فضای ذخیره سازی و پهنای باند کارت شبکه ماشین مجازی تان را مشخص نمایید. همچنین در صورتی که قصد دارید از ماشین مجازی تان در جهت رندرهای سنگین گرافیکی و ویرایش ویدیو استفاده نمایید ، تعیین اندازه متغیرهای مرتبط با GPU نیز اهمیت خواهد داشت.

آموزش نرم افزار Hyperoo - پشتیبان گیری از ماشین های Hyper-v

Region یا محل ماشین مجازی

از آن جایی که Microsoft Azure یک پلت فرم ابر عمومی است بنابراین شما بایستی بهترین محل برای ایجاد ماشین مجازی تان را انتخاب کنید. برای مثال ممکن است به منظور سرویس مناسب تر دیتا سنتری در اروپای شمالی بهتر از دیتاسنتری که در کانادا قرار دارد باشد. ( جهت پی بردن به اهمیت محل فیزیکی دیتاسنتر مقاله “همه چیز درباره سرعت وب سایت ها و سرویس های تحت وب” توصیه می شود. )

Network یا شبکه

یک شبکه مجازی در Azure به یک شبکه گفته می شود که از لحاظ منطقی ایزوله شده است. هر ماشین مجازی در آژور با یک Virtual Network در ارتباط است. همچنین Azure فایروال های Cloud-Level برای شما فراهم می آورد که به آن ها Network Security Group گفته می شود.

Resource Groups

ماشین های مجازی و سایر منابع ابری در یک Logical Container تعلق دارند که به آن Resource Group گفته می شود. در هر Resource Group منابع کلی که ماشین های مجازی عضو آن گروه بدان دسترسی خواهند داشت مشخص می شود.

تا این جا شما را با مفاهیم اولیه ساخت ماشین مجازی در Microsoft Azure آشنا کردیم. در گام بعدی باید بدانید که مهم ترین ابزاری که در این پلت فرم جهت مدیریت ماشین های مجازی تان با آن سر و کار دارید ، Azure Cloud Shell است. در مقاله بعدی شما را با Azure Cloud Shell آشنا خواهیم ساخت. سپس نحوه ایجاد Resource را مرور می کنیم و در ادامه نحوه ساخت ماشین مجازی و تست صحت سلامت آن را توضیح خواهیم داد.

۳ ۳ رای دادن
رای دادن به مقاله

نوید داریا

Experienced IT Specialist with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Skilled in VMware ESX, Domain Name System (DNS), DHCP, VoIP, Veeam Backup Solutions, Adobe Connect, Servers, and Data Center. Strong operations professional graduated from Amirkabir University of Applied Sciences and Technology. Now I am studying Informatics at Vienna University
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest

0 کامنت
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
دکمه بازگشت به بالا