رفع خطای Network Bridge در VMware Workstation – پیغام خطای شماره ۲

2

یکی از پیغام های خطای رایج در نرم افزار قدرتمند  VMware Workstation در بخش Virtual Network Editor مربوط به زمانی است که بخواهید یک Network یا Switch مجازی را در حالت Bridge قرار دهید. پیش از این Error دیگری را با این مضمون که Network Bridge is not Running است را در مقاله دیگری در این لینک توضیح داده بودیم.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید پیغام خطای دیگر به این شرح است :

Cannot change network to bridged: There are no un-bridged host network adapters

برای حل این مشکل ابتدا VMware Workstation را به طور کامل ببندید و از آن خارج شوید.

سپس وارد بخش Network Connections در سیستم میزبان تان شوید. وارد قسمت تنظیمات کارت شبکه اصلی سیستم تان شوید. مانند تصویر زیر بررسی نمایید که آیا سرویس VMware Bridge Protocol نصب شده و فعال است یا خیر؟ اگر فعال نیست آن را فعال کنید و بر روی OK کلیک کنید.

No un-bridged VMware Workstation 2

اکنون وارد تنظیمات VMware Network Adapter ای شوید که می خواهید آن را در حالت Bridge قرار دهید. برای مثال ما قصد داریم که VMnet0 را با کارت شبکه اصلی سیستم Bridge کنیم. بنابراین در بخش تنظیمات VMware Network Adapter VMnet0 گزینه VMware Bridge Protocol را فعال و بر روی OK کلیک می نماییم.

حال دوباره نرم افزار VMware Workstation را اجرا کنید. وارد قسمت Virtual Nework Editor شوید و دکمه Change Settings را کلیک نمایید. در این بخش مطابق تصویر Restore Defaults را برگزینید.

بعد از بازگردانی تنظیمات اولیه کافی است که شبکه VMnet0 را بر روی حالت Bridge قرار دهید. خواهید دید که این بار پیغام خطایی به شما نمایش داده نمی شود.

از اینکه تک تیک را برای مطالعه انتخاب کرده اید از شما متشکریم.

 

مطالب مرتبط
2 نظرات
  1. رضا حسینی می گوید

    با عرض سلام بسیار متشکرم مشکل من حل شد همه ی کارها رو انجام داده بودم ولی درست نشده بود
    نکته این بود که vm رو نبسته بودم با ذکر این نکته شما مشکل حل شد تشکر

  2. صادق می گوید

    دمتون گرم حل شد عالی بود آموزش خداقوت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.