Veeam Backup & Replication و شرایط استفاده برای VMware

2

Veeam Backup & Replication یک راه حل حفاظت از اطلاعات Data Protection  و  بازیابی اطلاعات Disaster Recovery برای محیط های مجازیِ VMware vSphere  و Hyper-V در هر اندازه و هر سطح پیچیدگی است.

در این مقاله  محیط های قابل پشتیبانی توسط این نرم افزار بررسی خواهد شد.

زیرساخت مجازی

در جدول زیر زیرساخت های مجازی پشتیبانی شده در سه بخش Platform ، Hypervisor و Management Server تقسیم بندی شده اند.

Virtual Hardware

 • ماشین های مجازی که از SCSI bus sharing استفاده می کنند ، پشتیبانی نمی گردند. دلیل آن این است که VMware نمی تواند از این نوع ماشین های مجازی Snapshot تهیه نماید.
 • دیسک های مجازی RDM که به صورت Physical Mode پیکربندی شده باشند ، دیسک های Independent و دیسک هایی که توسط in-guest iSCSI Initiator با ماشین مجازی در ارتباط باشند ، پشتیبانی نمی شوند. این نوع دیسک ها به صورت اتوماتیک از فرآیند پردازش های Veeam Backup & Replication حذف می شوند. Network Share ها نیز توسط Veeam پردازش نمی شوند. چرا که اطلاعات آن ها در VM Configuration File ثبت نمی شود.

OS

 • تمام سیستم عامل ها توسط Veeam Backup & Replication پشتیبانی می گردند.

vCloud Director

 • آخرین ویرایش Veeam Backup & Replication به صورت کامل با vCloud Director نسخه ۵ تا   ۸.۱۰ سازگار است.

Supported File Systems

لیست سیستم فایل های مورد پشتیبانی در جدول زیر مشخص گردیده است :

همان طور که در تصویر بیان شده است پشتیبانی از بازگردانیِ فایل سیستم های ReFS تنها زمانی فعال می شود که Veeam Backup & Replication بر روی Windows 2012 به بعد نصب شده باشد.

با وجود اینکه Veeam هر دو دیسک های Dynamic و Basic را پشتیبانی می نماید ، اما از Volume هایی که بر روی دیسک های داینامیک Split ، Spanned یا Striped شده باشند بک آپ تهیه نمی کند.

در مقاله های آینده وب سایت TechTik درباره پیش نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری و سپس نحوه نصب و استفاده از آن صحبت خواهیم نمود.

مطالب مرتبط
2 نظرات
 1. hasann می گوید

  سلام
  قصد یادگیری Veeam Backup رو دارم؛ اما یکی از دوستام بهم میگه که موقع بکاپ گرفتن Veeam اذیت میکنه و ارور زیاد داره به دردسرش نمی ارزه و Veritas رو یاد بگیرم
  اما میدونم خیلی از شرکت ها از Veeam استفاده میکنن
  لطفا راهنمایی کنید که من کدوم نرم افزار رو یاد بگیرم
  ممنون
  یا حق

  1. نوید داریا می گوید

   سلام
   شرکت Veeam دارای شرکای تجاری بسیاری است و کم تر به یک کمپانی مستقل شباهت دارد. به همین دلیل سازگاری نرم افزارهای تولید شده توسط Veeam با محصولات Enterprise پر استفاده و پرطرفدار مانند محصولات VMware بسیار بیشتر از سایر نرم افزارها است. در مورد Error باید بدانید که تمام نرم افزارها Bug دارند اما بیشتر خطاها به دلیل Configuration نا مناسب یا اشتباه رخ می دهد و اساسا ارتباطی با محصول ندارد.
   در ایران به دلیل تهیه نرم افزارها به صورت کرک و اینکه پولی بابت آن ها پرداخت نمی شود و در نتیجه پشتیبانی هم وجود ندارد ، تفاوت چندانی بین نرم افزارهای مختلف وجود ندارد. اما به دلیل اینکه بیشتر بازار فعلی ایران و جهان در حال حاضر از Veeam به عنوان راه حل پشتیبان گیری استفاده می کنند در ابتدا فراگیری Veeam بسیار مفید تر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.