انتقال ماشین مجازی با استفاده از Veeam Quick Migration

0

در مقاله قبلی در مطالب بسیاری را درباره Veeam Quick Migration بیان کردیم. توصیه می شود پیش از خواندن مقاله پیش رو که شامل شرح روش جابه جایی ماشین مجازی بین دو هاست ESXi با استفاده از Veeam Quick Migration است ، حتما مقاله قبل را بخوانید.

انتقال ماشین مجازی بین دو هاست ESXi از روش Veeam Quick Migration

پیش از اینکه بتوانید یک VM را توسط Veeam Backup and Replication بین دو هاست جا به جا کنید ، می بایستی هاست های ESXi در ساختار یا Infrastructure سرور وییم شما اضافه شده باشد. اگر روش این کار را نمی دانید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید :

افزودن vSphere Server به Veeam

در اینجا فرض می کنیم که شما پیش از این حداقل دو ESXi را به Veeam Backup and Replication افزوده اید. اکنون از بخش Inventory گزینه Virtual Infrastructure و سپس سرور vSphere مورد نظرتان را انتخاب کنید تا ماشین های مجازی موجود در آن برای شما نمایش داده شود. بر روی نام ماشین مجازی که قصد انتقال آن را دارید ، کلیک کنید.

حال از منوی بالا گزینه Quick Migration را برگزینید.

Veeam Quick Migration

بر روی Next کلیک نمایید.

Veeam Quick Migration

از قسمت Host or Cluster هاست مقصد را انتخاب کنید. ( این امکان وجود دارد که در صورت تمایل ماشین مجازی را با استفاده از این ویژگی به یک Cluster منتقل نمایید )

Veeam Quick Migration

در این قسمت گزینه ای به نام Force Veeam quick migration وجود دارد. اگر مطلب قبل را مطالعه کرده باشید می دانید که فرآیند انتقال سریع وییم به این صورت است که ابتدا وجود امکان vMotion را بر روی زیرساخت مجازی بررسی می کند و در صورت عدم وجود آن اقدام به انتخاب یکی از روش های Cold Switch یا Hot Switch می نماید. در صورتی که مایل هستید امکان vMotion بررسی نشود و حتما انتقال توسط Veeam صورت پذیرد این گزینه را فعال کنید.

Veeam Quick Migration

در قسمت پایانی می توانید تعیین کنید که در صورت موفقیت آمیز بودن جابه جایی ، فایل های ماشین مجازی از روی سرور مبدا حذف گردد.

Veeam Quick Migration

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید در یک پنجره جدید اطلاعات زیادی را در زمان انجام انتقال مشاهده خواهید نمود.

Veeam Quick Migration

پس از پایان انتقال پیغام Job finished در بخش Action نمایش داده خواهد شد.

Veeam Quick Migration

دقت داشته باشید در صورتی که شبکه زیرساخت مجازی شما پیچیده است و Port Group های متعددی کانفیگ شده اند ، پس از انتقال اطمینان حاصل کنید که ماشین مجازی به کدام Port Group یا Standard Switch متصل شده است.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت جدیدترین مطالب در تلگرام TechTik@