تغییر پورت پیش فرض در نرم افزار Adobe Connect 9.5

1

در آموزش نصب Adobe Connect مراحل نصب نرم افزار را با هم مرور کردیم. اگر یادتان باشد در زمان بررسی پیش نیازها پیغامی نمایش داده شد که تاکید بر استفاده از پورت شماره 80 توسط نرم افزار Adobe Connect داشت. اما گاهی پیش می آید که این پورت از قبل توسط نرم افزار دیگری رزرو شده باشد. یا اینکه شاید مایل باشید نرم افزار Adobe Connect به هر دلیلی از پورت دیگری استفاده نماید. در این مقاله نحوه تغییر پورت پیش فرض  Adobe Connect را آموزش خواهم داد.

پس از نصب نرم افزار به Do not start Adobe Connect now کلیک نمایید.

در مسیر نصب برنامه از دایرکتوری appserv\conf فایل Server.xml را به وسیله نرم افزار NotePad باز کنید.

Change Adobe Connect Port 1مطابق تصویر عبارت Connector port=”80” protocol=”HTTP/1.1” را پیدا کنید و به جای عدد 80 شماره پورت دلخواه تان را بنویسید.

اکنون در فولدر 9.5.0 فایل custom را با نرم افزار Notepad اجرا نمایید. اطمینان حاصل کنید که مقدار http_port مساوی عدد 80 نباشد.

از طریق Browser وارد آدرس http://localhost:8510 شوید.  در این قسمت می توانید تنظیمات Adobe Connect را تغییر دهید. از زبانه Application Settings منوی Server Settings را انتخاب کنید. در فیلد Http Port پورت مورد نظر خود را به جای عدد 80 وارد نمایید.

همچنین در انتهای آدرس هاست نیز یعنی فیلد Adobe Connect Host پورت مذکور را بعد از علامت : اضافه کنید.

تغییرات را ذخیره نمایید. اکنون در سرویس های ویندوز سرویس Adobe Connect Service را راه اندازی مجدد کنید.

از این پس بدون هر مشکلی با پورت دلخواه تان به سرور Adobe Connect متصل شوید.

اگر این مقاله برای شما مفید است ، لطفا آن را در شبکه های اجتماعی منتشر نمایید. همچنین تک تیک را جهت اطلاع از آموزش های آتی نرم افزار Adobe Connect در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

 

مطالب مرتبط
1 نظر
  1. مهدي می گوید

    سلام
    اکنون در فولدر ۹.۵.۰ فایل custom را با نرم افزار Notepad اجرا نمایید. اطمینان حاصل کنید که مقدار http_port مساوی عدد ۸۰ نباشد
    در فایل custom.ini http port وجود نداره لطفا راهنمایی کجا باید تغییر داد پورت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.