Time Conditions یا شرط های زمانی در ایزابل و الستیکس

2

در مقاله قبل از این سری آموزشی ، درباره Time Group و کاربرد آن در نرم افزارهای مرکز تلفنی Elastix  و Issabel صحبت کردیم. در این آموزش قصد داریم ، با آموزش بخش Time Conditions ا این مفاهیم را تکمیل نماییم.

Time Conditions در ایزابل و الستیکس

برای ایجاد Time Conditions یا شرط های زمانی کافی ست که از منوی PBX Configuration گزینه Time Conditions یا شرط های زمان را انتخاب نمایید.

شرط زمانی در ایزابل

در این بخش کافی ست که به عنوان Time Condition Name یک نام برای این شرط زمانی و در بخش Time Group  گروه های زمانی را که مطابق آموزش قبل ساخته ایم ، برگزینیم.

در بخش Destination if time matches  انتخاب خواهیم کرد که در صورتی که زمان سیستم در زمان هدایت تماس به این Time Condition برابر با Time Group بود چه اتفاقی بیافتد؟

و در بخش Destination if time does not match نیز رخداد مطلوب در صورت عدم تطابق با زمان Time Group تعیین می گردد.

شرط زمانی در ایزابل

در انتها Submit را کلیک کنید و پس از Apply شرط زمانی ساخته خواهد شد.

آیا می دانید که VoIP Gateway به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟ پاسخ این سوال و بسیاری از سوالات مفید دیگر در را در تلگرام بیابید. 

مطالب مرتبط
2 نظرات
 1. امین می گوید

  سلام خوبین چطور میتونم از موبایل به عنوان ip phone استفاده کنم سیستم ویپ ایزابل هست از چه نرم افزاری باید استفاده کنم بایت تنظیمات راهنمایی کنید ممنون

  1. نوید داریا می گوید

   سلام. ممنون.
   خوشبختانه در بیشتر گوشی های اندروید و آی او اس این قابلیت به صورت داخلی وجود دارد. یعنی شما نیازی به هیچ اپلیکیشن خاصی ندارید و می توانید با مراجعه به بخش SIP Settings گوشی تلفن همراه مورد نظر ، با توجه به پیکربندی سرور و شبکه خودتان ، آن را به سرور SIP متصل نمایید. اما در صورتی که مایل به استفاده از Application ها هستید ، اپلیکیشن پیشنهادی من زویپر هست که برای تمام پلت فرم ها ارائه شده است و از امکانات خوبی برخوردار می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.