آموزش راه اندازی کنفرانس تصویری در ایزابل با استفاده از قابلیت Issabel Meet

3 420

در Issabel قابلیتی بنام Issabel Meet وجود دارد که این امکان را به شما می دهد بتوانید به راحتی و بدون دردسر یک کنفرانس ویدیویی راه اندازی کنید. Issabel Meet برای کنفرانس تصویری خود از نرم افزار Jitsi قدرت گرفته است.

ویژگی های کلیدی Issabel Meet

 • امکان چت
 • امکان کنفرانس تصویری چند طرفه
 • امکان به اشتراک گذاری فایل متنی
 • امکان تنظیم کیفیت ویدیو دریافتی
 • امکان رمز گذاری برای اتاق های کنفرانس
 • امکان به اشتراک گذاری ویدیوهای یوتیوب
 • امکان ساخت لینک دعوت به کنفرانس تصویری

ایجاد یک ویدئو کنفرانس در ایزابل

در کنسول مدیریتی Issabel از منو سمت چپ وارد قسمت Extras شوید، سپس بر روی Issabel Meet کلیک کنید.
در این صفحه دو کادر وجود دارد اگر می خواهید کنفرانسی را ایجاد کنید و مدیریت آن با شما باشد بر روی  Start کلیک کنید.
اما اگر می خواهید عضو یک کنفرانس دیگری شوید که از قبل توسط شخص دیگر راه اندازی شده است، کافیه ID کنفرانسی که در اختیارتان قرار گرفته است در داخل کادر Conference ID وارد و بر روی Join کلیک کنید. در ادامه گفته خواهد شد چگونه ID کنفرانس را بدست آورید.

حالا برای راه اندازی یک کنفرانس جدید بر روی Start کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی  Start زمانی که Issabel بخواهد دسترسی به Webcam سیستم داشته باشد یک پیغام از سمت مرورگر به شما نمایش داده می شود که بر روی Allow کلیک کنید تا اجازه دسترسی به Webcam داده شود.

Issabel Meet

پس از دسترسی، تصویر شما نمایش داده می شود.

Issabel Meetبرای اشتراک گذاشتن این کنفرانس تصویری کافیه بر روی آیکون علامت تعجب که در سمت راست در پایین تصویر قرار دارد کلیک کنید.
پنجره Share باز می شود که یک لینک وجود دارد. حالا هر شخصی که بخواهد در این کنفرانس شرکت کند کافیه آدرس را در مرورگر خود وارد کند تا بتواند به راحتی در این کنفرانس شرکت کند.
فقط به این نکته توجه داشته باشید که این روش باید سرور ایزابل به اینترنت متصل باشد تا دیگران بتوانند تصویر شما را دریافت کنند  و از سرعت خوبی هم باید دو طرف برخوردار باشید در غیر اینصورت تصویری خوبی نمایش نخواهد داد.

Issabel Meet

اما اگر بخواهید بدون متصل شدن به اینترنت و در سازمان خود کنفرانس تصویری راه اندازی کنید یعنی از طریق LAN ، کافیه برای اشخاصی که می خواهند به این کنفرانس ملحق شوند به ازای هر شخص یک User در Issabel تعریف و دسترسی Operator را به آن شخص دهید.

آموزش ساخت User

پس از ساخت User برای اشخاصی که قصد ملحق شدن به کنفرانس را دارند حالا کافیه این افراد به سرور Issabel لاگین کنند و وارد قسمت Extras سپس Issabel Meet شوند.
و در کادر Conference ID هم باید ID مربوط به کنفرانس را وارد کنند. و در آخر بر روی Join کلیک کنند.Issabel Meet

 


نحوه بدست آوردن ID کنفرانس

برای دریافت این ID هم کافیه شخصی که کنفرانس را ایجاد کرده است بر روی آیکون علامت تعجب کلیک کند و در قسمت Link یک آدرس اینترنتی وجود دارد که در بالا گفتیم برای دسترسی افرادی که نمی توانند به سرور Issabel دسترسی داشته باشند می باشد از این لینک استفاده می کنیم و این لینک ملزم به دسترس بودن سرور ایزابل به اینترنت میباشد.
اما حالا برای کاربران داخلی سازمان باید در آدرسی که به شما نمایش می هد هر چیزی بعد /meet.jit.si قرار می گیرد به عنوان ID کنفرانس میباشد.

به طور مثال شخص A یک کنفرانس را ایجاد کرده است و حالا شخص B می خواهد به این کنفرانس ملحق شود کافیه شخص A آدرس کنفرانس خود را در اختیار شخص B قرار دهد. حالا شخص B باید به سرور Issabel لاگین کند و آدرسی که بعد علامت /meet.jit.si میباشد را به عنوان ID کنفرانس وارد کند.

در تصویر زیر آدرس اینترنتی کنفرانس را مشاهده می کنید اما برای ارتباط داخلی فقط هرچیزی که بعد علامت /  میباشد را به عنوان ID در نظر میگیرم.

 meet.jit.si/ISSABEL-bIz07C1eIn6ASQTTX5ao

Issabel Meet


علاقمندان می توانند از لینک زیر تمامی آموزش های Issabel را مشاهده کنند.
آموزش فارسیIssabel
مطالب مرتبط
3 نظرات
 1. نیما می گوید

  سلام این قابلیت بر روی ایزابل ما نیست
  لطفا راهنمایی کنید

  1. علی کارآگاه می گوید

   با دستور زیر ایزابل را آپدیت کنید.

   yum update issabel -y#

   پس از اتمام آپدیت، یک بار صفحه وب ایزابل را مجدد راه اندازی (Reload)کنید پس از ریلود افزونه به لیست شما اضافه خواهد شد.

   1. اميني می گوید

    مال من خطای دسترسی به وب کم و میکروفن میده
    در خود مرورگر هم که دسترسی میدم بیفایده هست و میگه دسترسی ندارم
    از کجا میتونم مشکل و حل کنم ؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.