سیسکو

آموزش تصویری آپدیت IOS سوییچ و روتر سیسکو

IOS روترها و سوییچ های سیسکو هم مانند سیستم عامل هایی که استفاده می کنیم هر چند وقت یکبار بایستی بروز رسانی شوند و یا یک نسخه جدید از آنها روی روترو سوییچ نصب شود. این فرآیند می تواند به دلایل مختلفی انجام شود برای مثال ممکن است شما سخت افزار یا ماژول جدیدی به دیوایس خود اضافه کنید و بر همین اساس IOS شما هم باید این ماژول را پشتیبانی کند و یا اینکه قابلیت جدیدی از نظر نرم افزاری به IOS ها اضافه شده است که شما با بروز رسانی به IOS جدید می توانید از این قابلیت جدید استفاده کنید و در نهایت اگر Bug ای در IOS های قدیمی وجود داشته است و در IOS جدید برطرف شده است شما می توانید با بروز رسانی به IOS جدید این Bug را برطرف کنید ، توجه کنید که IOS مثل ویندوز شما ممکن است بعد از مدت ها کارکرد دچار اختلال یه به اصطلاح فنی Corrupt شود و این بهترین گزینه است که بعد از چند وقت IOS خود را از اول نصب کنید.

البته یک سری نیازمندی های اولیه و تذکر ها وجود دارد که شما باید آنها را رعایت کنید. حتما به اندازه و ظرفیت حافظه Flash موجود روی روتر یا سویچ خود دقت کنید.ممکن است اندازه حافظه Flash موجود روی دیوایس شما به اندازه ای نباشد که IOS جدید بتواند بر روی آن نصب شود بنابراین این مورد را حتما بررسی کنید. شما می توانید IOS خود را از طریق یک TFTP سرور موجود روی شبکه نصب و بروز رسانی کنید. نرم افزارهای رایگان زیادی وجود دارند که شما براحتی با استفاده از آنها می توانید یک TFTP سرور راه اندازی کنید ،

ویدیو آموزشی آپگرید IOS های Cisco از طریق TFTP

بعد از اینکه TFTP سرور را در شبکه راه اندازی کردید از برقراری ارتباط با TFTP سرور اطمینان حاصل کنید ، اینکار را به سادگی با استفاده از Ping کردن TFTP سرور می توانید انجام دهید. حالا فایل Image مربوط به IOS مربوطه را در TFTP سرور کپی کنید.

دراین ویدئو آموزش کامل آپدیت IOS یک سوییچ سیسکو را با هم می بینیم

۳.۱ ۱۶ رای دادن
رای دادن به مقاله
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest

0 کامنت
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
دکمه بازگشت به بالا